Horses
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Horses

Horses and everything about them
 
ИндексPortalГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Липицански кон

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
horses_are_beauty
Admin
Admin
horses_are_beauty


Брой мнения : 357
Join date : 11.03.2008
Age : 28
Местожителство : София, Drujba City

Липицански кон Empty
ПисанеЗаглавие: Липицански кон   Липицански кон Icon_minitimeНед Сеп 12, 2010 1:31 pm

За първи път чух за тази порода от ...Horse Girl* в една от игрите, поинтересувах се и намерих интересна информация за породата, която надявам се, ще ви се стори също толкова интересна колкото се стори на мен.

Липицански кон

Липицанският кон (липицанер) е една от най-старите породи в Европа. Създаден е в конезавода край гр. Липица в бившата Австро-Унгарска империя. Липицанският кон произхожда от стария испански кон - най-известната порода-подобрителка през XV и XVI в. В някои страни и днес продължава отглеждането на отделни стада, произхождащи от стария испански кон, като например стадата в конезавода „Липица", в „Съмбата" - Румъния и в „Кладруб" - Чехия.

Работата по създаване на породата липицански кон е започнала към края на XVI в. в конезавода „Липица". Първоначално по-голямата част от конете, по-всяка вероятност кръстоски от стария андалузки кон с арабския кон, били внесени от Испания. Използването на испанските коне продължило и по-късно, като в известни случаи били доставяни кладрубски и италиански ездови коне. За създаването на породата на липицанският кон голямо значение имали доброто хранене и гледане, а заедно с това и специалната тренировка на младите коне. И днес във всички континенти е известна „испанската школа" във Виена за трениране на липицански коне. Характерно за тази тренировка е силното натоварване на задните крайници. Манежната работа се провежда от земята. Тази специална тренировка е довела до заздравяване на скакателните стави и до усвояване на своеобразен, красив, с висока акция на предните крайници тръс. Издръжливостта и красивите движения на липицанските коне са им създали голямо име - те били много търсени в цяла Европа.

Липицанският кон (липицанер) е унаследил от източните коне сухостта и красивата форма на тялото, а от андалузкия (до известна степен) изпъкналия профил на лицевите кости. Средната височина при холката е 156 см. Повечето липицански коне са сиви, по-рядко са черни и алести. Липицанските коне имат красива рамсова глава и изразителни очи. Шията е здрава, добре замускулена, лебедова. Тялото е добре замускулено, силно и здраво. Живата маса на липицанера е около 450-550 кг.





Липицански кон 020109_lipizzaner2

Липицански кон Lipizzaner+Stallions+2008+046

Липицански кон MI9E0008Lipizzaner-Beamer-Owned%20By%20Linda%20Evans,%20FL

Липицански кон 2-SRS
Върнете се в началото Go down
http://www.my-life-horses.bulgarianforum.net
...Horse Girl*
Admin
Admin
...Horse Girl*


Брой мнения : 196
Join date : 16.07.2010
Age : 24
Местожителство : Добрич

Липицански кон Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Липицански кон   Липицански кон Icon_minitimeПон Сеп 13, 2010 12:09 pm

Аз много го харесвам една от любимите ми породи! Гледах претставление на тях във Виена! УНИКАЛНО Е!!! От тогава ги обожавам! Последната снимка е от претставлението.
Върнете се в началото Go down
https://my-life-horses.bulgarianforum.net/forum.htm
...Horse Girl*
Admin
Admin
...Horse Girl*


Брой мнения : 196
Join date : 16.07.2010
Age : 24
Местожителство : Добрич

Липицански кон Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Липицански кон   Липицански кон Icon_minitimeПет Сеп 17, 2010 12:23 pm

На мен тези коне ми харесват повече от Арабските! Very Happy Смислъл по-ми допадат! Аз като бях във Виена научих също много интересна история!
Значи когато Хитлер губи една от войните си той решава да избие абсолютно всички Липицанери. Но някакъв Немски офицер оспява да ги спаси, а Конната База във Виена спасява много малка част от конете. Офицера все пак спира Хитлер и зпасява огромна част от конете! Аз лично не помня добре историята но тя беше такава.
Върнете се в началото Go down
https://my-life-horses.bulgarianforum.net/forum.htm
Sponsored content





Липицански кон Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Липицански кон   Липицански кон Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Липицански кон
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Horses :: Horses :: Породи-
Идете на: