Horses
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Horses

Horses and everything about them
 
ИндексPortalГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Качване и слизане от коня

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
koncemilo
кон на 10 години
кон на 10 години



Брой мнения : 196
Join date : 23.09.2009

Качване и слизане от коня Empty
ПисанеЗаглавие: Качване и слизане от коня   Качване и слизане от коня Icon_minitimeНед Окт 18, 2009 1:19 pm

Качването на коня

- Качването на коня става от лявата му страна.
- Заставаш близо до коня с лице към опашката му.
- Хващаш с лявата си ръка поводите, които са скъсени и преметнати през врата на коня и заедно с тях и предната издадена част на седлото - т.нар."преден лък", като подпъхваш пръстите си под седлото.
- Стъпваш с левия крак в стремето.
- С дясната ръка се държиш за задния лък на седлото (задната по-висока част)
- С отскок и като се опираш най-вече на левия си крак и на лявата ръка се качваш
- Прехвърляш десния си крак като внимаваш да не ритнеш коня по гърба и готово.

Ако конят е много висок, се използва специална стълбичка, от която стремето лесно се достига. В началото е добре някой да държи коня ти, за да не тръгне, докато не си се качил още.

Преди да се качиш трябва да си сигурен, че опасът е здраво затегнат, затова го проверяваш и затягаш ако е необходимо.

Стремената по правило трябва да са с дължина, равна на ръката на ездача от мишницата до пръстите, свити в юмрук.

Слизане от коня

- Измъкваш краката си от стремената
- Навеждаш се напред към врата на коня като същевременно прехвърляш назад десния си крак
- Плъзгаш се надолу до коня, докато стъпиш на земята. Стъпваш с приклякване, за да не те заболят краката от приземяването.
Върнете се в началото Go down
elanore
Малко конче
Малко конче
elanore


Брой мнения : 18
Join date : 13.10.2009
Age : 38
Местожителство : София

Качване и слизане от коня Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Качване и слизане от коня   Качване и слизане от коня Icon_minitimeПон Окт 19, 2009 1:23 pm

най-лесно е, когато конят е по-високпросто да си спуснеш стремето, така че да е удобно да си качиш крака, вече като си на коня отгоре си го нагласяш, слагайки крака си пред крилото на седлото. :-)
Върнете се в началото Go down
horses_are_beauty
Admin
Admin
horses_are_beauty


Брой мнения : 357
Join date : 11.03.2008
Age : 28
Местожителство : София, Drujba City

Качване и слизане от коня Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Качване и слизане от коня   Качване и слизане от коня Icon_minitimeПон Окт 19, 2009 7:13 pm

Е, да, ама не го прави пред Жоро или Емо щото Емо особено ще те гледа точно по този начин - Shocked . А Жоро ще ти каже най-вероятно любимата ми фраза: "Всеки ездач е длъжен да си оправи стремената преди да се качи!" Laughing
Върнете се в началото Go down
http://www.my-life-horses.bulgarianforum.net
elanore
Малко конче
Малко конче
elanore


Брой мнения : 18
Join date : 13.10.2009
Age : 38
Местожителство : София

Качване и слизане от коня Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Качване и слизане от коня   Качване и слизане от коня Icon_minitimeВто Окт 20, 2009 12:22 am

Laughing хм какви са само, одобряват само техните си методи lol!
Върнете се в началото Go down
koncemilo
кон на 10 години
кон на 10 години



Брой мнения : 196
Join date : 23.09.2009

Качване и слизане от коня Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Качване и слизане от коня   Качване и слизане от коня Icon_minitimeВто Окт 20, 2009 10:17 am

Свиквай да не се чудиш. Rolling Eyes Забелязала съм, че ездачите много държат всеки на своите си разбирания и са упорити. Иначе това с удължаването на стремената и Юри Вълев го практикува кагато ходих единствения си път на "Хан Аспарух". мога да потвърдя, че е много удобен метод, само че аз още не умея да си нагласям сама стремената Embarassed
Върнете се в началото Go down
elanore
Малко конче
Малко конче
elanore


Брой мнения : 18
Join date : 13.10.2009
Age : 38
Местожителство : София

Качване и слизане от коня Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Качване и слизане от коня   Качване и слизане от коня Icon_minitimeВто Окт 20, 2009 11:21 am

аз лично го видях от Сийка Smile ами, не е трудно. Важното е някой да ти държи коня обаче. Иначе си вдигаш крака над крилото на седлото, издърпваш стременника нагласяш си дупката по номер да съответства с другия стременник. След това издърпваш стеменикка надолу, за да си дойде на място. Сваляш карака, хващаш стременника в правилната позиция, навеждаш се леко, за да видиш как да се сложиш крака. Smile


Последната промяна е направена от elanore на Вто Окт 20, 2009 2:21 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
koncemilo
кон на 10 години
кон на 10 години



Брой мнения : 196
Join date : 23.09.2009

Качване и слизане от коня Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Качване и слизане от коня   Качване и слизане от коня Icon_minitimeВто Окт 20, 2009 11:51 am

Благодаря, трябва и аз да пробвам!
Върнете се в началото Go down
...Horse Girl*
Admin
Admin
...Horse Girl*


Брой мнения : 196
Join date : 16.07.2010
Age : 24
Местожителство : Добрич

Качване и слизане от коня Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Качване и слизане от коня   Качване и слизане от коня Icon_minitimeСря Юли 28, 2010 3:54 pm

Един път и аз си мислех за този метод, ама не съм го пробвал... Иначе е много практично... Twisted Evil
Върнете се в началото Go down
https://my-life-horses.bulgarianforum.net/forum.htm
horses_are_beauty
Admin
Admin
horses_are_beauty


Брой мнения : 357
Join date : 11.03.2008
Age : 28
Местожителство : София, Drujba City

Качване и слизане от коня Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Качване и слизане от коня   Качване и слизане от коня Icon_minitimeСря Юли 28, 2010 9:53 pm

Де да знам.. На мен пък все още не ми се струва удобно... Не е заради оправянето на стремената,, това съм го правила в движение дори, но въпросът е принципен.. Не ми се струва удобно...
Върнете се в началото Go down
http://www.my-life-horses.bulgarianforum.net
...Horse Girl*
Admin
Admin
...Horse Girl*


Брой мнения : 196
Join date : 16.07.2010
Age : 24
Местожителство : Добрич

Качване и слизане от коня Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Качване и слизане от коня   Качване и слизане от коня Icon_minitimeСря Юли 28, 2010 10:55 pm

Еми не съм го пробвала, но само ми звучи практично... Laughing Незнам...
Върнете се в началото Go down
https://my-life-horses.bulgarianforum.net/forum.htm
Ava

Ava


Брой мнения : 4
Join date : 23.09.2011

Качване и слизане от коня Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Качване и слизане от коня   Качване и слизане от коня Icon_minitimeСъб Сеп 24, 2011 10:12 am

"най-лесно е, когато конят е по-високпросто да си спуснеш стремето, така че да е удобно да си качиш крака, вече като си на коня отгоре си го нагласяш, слагайки крака си пред крилото на седлото. :-)"



За какво ти е да си слагаш крака пред крилото на седлото? Така си нагласяш опаса. Very Happy

Кирилица.
Horse Girl*
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Качване и слизане от коня Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Качване и слизане от коня   Качване и слизане от коня Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Качване и слизане от коня
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Horses :: Horses :: Конен спорт-
Идете на: