Horses
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Horses

Horses and everything about them
 
ИндексPortalГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 War Horse (2011)

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
horses_are_beauty
Admin
Admin
horses_are_beauty


Брой мнения : 357
Join date : 11.03.2008
Age : 28
Местожителство : София, Drujba City

War  Horse (2011) Empty
ПисанеЗаглавие: War Horse (2011)   War  Horse (2011) Icon_minitimeЧет Май 17, 2012 11:23 pm

War  Horse (2011) War_horse_push_2_large

Режисьор: Стивън Спилбърг
В ролите: Еди Марсан, Том Хидълсон, Дейвид Тюлис
Емили Уотсън, Дейвид Крос, Тоби Кебел и др.
Година: 2011
Държава: САЩ
Времетраене: 146 мин.
Жанр: Военен, Драма
Резюме: На бурния фон на Първата световна война „Боен кон” описва необикновеното приятелство между момче и кон, които биват разделени, но съдбите им продължават да се преплитат по време на войната. Интересното в тази история е, че е видяна през очите на коня Джоуи, продаден на кавалерията в началото на войната и откаран във Франция. Джоуи съвсем скоро се озовава сред вражески огън и съдбата му отрежда необикновена роля – той служи и на двете страни и накрая се оказва сам в ничия земя. „Боен кон” е историята и на Албърт – неспособен да забрави Джоуи, но твърде млад, за да се запише в армията, той поема на рискована мисия да открие коня си и да го върне у дома.



Лично мнение: Велик филм! Много, много вдъхновяващ. Лично аз го обожавам и мисля, че е един от най-добрите филми, правени за коне, предпочитам го дори пред Флика. Хареса ми идеята, че всъщност ако не се отказваш от мечтите си, както направи Албърт, може би накрая на твоя филм ще има хубав край, благодарение на низ от случайности, които ще доведат до твоето лично щастие. Невероятно въздействие. Особено приятен момент е когато на неутрална земя стъпиха и двете страни на войната само заради този необикновен кон...

Интересно е още, че всъщност този филм е направена по великата, но кратка книга на Michael Morpurgo. Това е едно наистина приятно и красиво четиво, препоръчвам я на всички. И бих казала, че е по-добре да прочетете първо историята на хартиен носител и след това да гледате филма. АЗ направих точно това, макар и да се получи съвсем случайно.. В интерес на истината купих книгата в оригинал на един базар и я прочетох с голям интерес, след което като видях плакат на Боен кон в кино Арена направо не можах да повярвам. Екранизацията е наистина красива и почти дума по дума по книгата, което е рядкост в днешният холивудски свят.

В заключение ще кажа, че това е едно незабравимо изживяване, което не бива да пропускате за нищо на света!

П.П. Историята е по дуйствителен случай.
Върнете се в началото Go down
http://www.my-life-horses.bulgarianforum.net
...Horse Girl*
Admin
Admin
...Horse Girl*


Брой мнения : 196
Join date : 16.07.2010
Age : 24
Местожителство : Добрич

War  Horse (2011) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: War Horse (2011)   War  Horse (2011) Icon_minitimeВто Юли 31, 2012 9:51 am

Все още не съм гледала филма, но скоро мисля да го изтегля. За 2 дни прочетох книгата, която е меко казано неяероятна и вероятно една от най-хубавите книги, които съм чела!
Върнете се в началото Go down
https://my-life-horses.bulgarianforum.net/forum.htm
 
War Horse (2011)
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» ...Horse Girl*
» Graphics by ...Horse Girl*
» FEI Nations Cup 2011

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Horses :: Конете в медиите и света :: Филми с коне-
Идете на: